TOEFL SINAVINA GİRMEK İÇİN MİNİMUM HANGİ SEVİYEDE OLMALIYIM?
  • TOEFL IBT
  • 30.12.2021

TOEFL SINAVINA GİRMEK İÇİN MİNİMUM HANGİ SEVİYEDE OLMALIYIM?

TOEFL IBT sınavına girmek isteyen ama seviyesinden emin olmayan birçok kullanıcımız var. Sınava girmek için yeterli seviyede olmadığını düşünen ve bundan dolayı hazırlık sürecini aylar hatta yıllarca erteleyenler var. Peki TOEFL sınavında başarılı olabilmek için minimum hangi seviyede olmak gerekiyor? TOEFL IBT’de kaç ayda istediğiniz seviyeye gelebilirsiniz? Gelin birlikte inceleyelim.  

 

Minimum B1 Seviyesi

TOEFL IBT sınavı uluslararası geçerliliği en yüksek sınavdır ve 4 temel beceri ölçülür. İçerisinde okuma, yazma, dinleme ve konuşma bölümlerinin olduğu oldukça zor bir sınavdır. Dolayısıyla giriş seviyesinde olan bir adayın TOEFL sınavında başarılı olması söz konusu değildir. TOEFL hazırlık eğitimlerinde dahi adayın minimum B1 seviyesinde olması talep edilir. Seviyesi B1 ve üzeri olan adaylar profesyonel bir TOEFL IBT eğitimine kaydolarak sınava hazırlanmaya başlayabilir. Seviyesi B1 altında olanlar ise öncelikle genel İngilizce eğitimi ile seviyesini B1'e çkıkarıp daha sonra kursa başlamalıdır.

Sınava Girmek İçin Acele Etmeyin!

TOEFL sınavı oldukça zor bir sınav olmakla birlikte sınav giriş ücretleri de oldukça pahalı ve bir öğrencinin karşılamakta zorlanacağı düzeydedir. TOEFL IBT giriş ücretleri makaleyi yazdığımız Aralık 2021 tarihi itibariyle 157 $ dır. Bundan dolayı kendisini denemek için sürekli bu sınava girmek herkes için mümkün olmayacaktır.  Çok iyi bir şekilde hazırlanmalı ve gerçekten hazır olduğunuzu düşündüğünüzde sınava girmelisiniz.

 

SİTEMİZE ÜCRETSİZ ÜYE OLARAK SEVİYE TANIMA TESTİMİZİ ÇÖZEBİLİRSİNİZ.

 

Ne Kadar Çalışacağınızı Hedeflediğiniz Puan Belirler.

TOEFL IBT sınavına minimum kaç saatlik bir çalışma yapacağınız 3 bileşene bağlıdır.

1) Mevcut İngilizce seviyeniz

2) Hedeflediğiniz puan

3) Sınava gireceğiniz tarih.

Yapay zeka tabanlı online TOEFL IBT eğitimimizde kullandığımız kişiye özel çalışma programımızı baz alarak birkaç örnekle açıklayalım.

ÖRNEK 1:

SEVİYE: B1

HEDEF: 75

TOPLAM ÇALIŞMA SÜRESİ: 205 SAAT

GÜNLÜK ORTALAMA 3.5 SAATLİK BİR ÇALIŞMAYLA 2 AY SONRA SINAVA GİRİLEBİLİR.

%100 başarı garantili online toefl eğitimi - www.uzmantoefl.com

ÖRNEK 2:

SEVİYE: A2

HEDEF: 80

TOPLAM ÇALIŞMA SÜRESİ: 258 SAAT

GÜNLÜK ORTALAMA 3 SAATLİK BİR ÇALIŞMAYLA 3 AY SONRA SINAVA GİRİLEBİLİR.

 

ÖRNEK 3:

SEVİYE: B2

HEDEF: 90

TOPLAM ÇALIŞMA SÜRESİ: 230 SAAT

GÜNLÜK ORTALAMA 3 SAATLİK BİR ÇALIŞMAYLA 2.5 AY SONRA SINAVA GİRİLEBİLİR.

 

Sitemize ücretsiz üye olarak seviye tanıma testinizi çözebilirsiniz. Ayrıca seviyeniz, hedef puanınız ve sınava girmeyi düşündüğünüz tarihe göre kendi kişisel çalışma programınızı da oluşturabilirsiniz.

 

TOEFL IBT ile ilgili yazılar

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

toefl Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.