TOEFL IBT SINAV TARİHLERİ 2022
  • TOEFL IBT
  • 05.09.2020

TOEFL IBT SINAV TARİHLERİ 2022

TOEFL IBT ülkemizde en fazla girilen İngilizce sınavlar arasında yer alıyor. Tüm Dünyada geçerliliği en yüksek sınav diyebiliriz. Hal böyle olunca TOEFL sınav tarihleri konusunda çok fazla soru alıyoruz. TOEFL sınav tarihlerine geçmeden önce ülkemizde özellikle Ankara, İstanbul ve İzmir'de hemen hemen her hafta TOEFL sınavı yapılıyor diyebiliriz. Seçeceğiniz sınav merkezi ve tarihe göre bu durum değişiklik gösterebilir. Ayrıca TOEFL kontenjanlı bir sınavdır. Yani sınav girmeyi düşündüğünüz tarihte sınav merkezinin kontenjanı dolmuş ise o sınava başvuramazsınız. Onun için elinizi çabuk tutmakta fayda var.

%100 başarı garantili online toefl eğitimi - www.uzmantoefl.com

2022 TOEFL IBT SINAV TARİHLERİ

TOEFL IBT sınavı ETS firması tarafından yapılır ve ETS'nin web sitesinden sınav tarihleri 4-5 aylık periyotlar haline yayınlanır. Eğer 7 ay sonraya bir sınav tarihi almak isterseniz alamazsınız.  Şimdi aşama aşama sınav tarihleri nasıl öğrenilir inceleyelim.

 

1. AŞAMA: SINAV TARİHLERİ SAYFASINA GİRİŞ

https://www.ets.org/tr/toefl/test-takers/ibt/take/locations-dates

Bu sayfadan SINAV MERKEZİNDE, EVDE YA DA KAĞIT ÜZERİNDE sınav seçeneklerini seçebilirsiniz. SINAV MERKEZİNDE SINAV bölümünden SINAV MERKEZLERİNİN VE TARİHLERİNİN BULUNMASI butonundan devam ediyorsunuz.

toefl ibt sınav tarihleri

 

2. AŞAMA: SINAV MERKEZİNİN VE  SINAV TARİHİNİN SEÇİLMESİ

Bu aşamada sınava girmeyi düşündüğünüz sınav merkezini ve altında girmeyi düşündüğünüz ayı seçerek CONTINUE butonuna tıklıyorsunuz.

NOT: Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul (Asya ve Avrupa), İzmir, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, Malatya ve Mersin'de sınav merkezleri bulunmaktadır.

toefl ibt sınav tarihleri

 

3. AŞAMA: SINAV TARİHİ GÖRÜNTÜLEME

Bu aşamada seçtiğiniz sınav merkezi ve aylarda hangi günlerde sınav varsa yeşil renkte ve liste halinde görüntülenmektedir. Bu ekrandan devam ederek sınav başvurunuzu da yapabilirsiniz. Başarılar.

toefl ibt sınav tarihleri

 

TOEFL IBT ile ilgili yazılar

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

toefl Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.