TOEFL IBT SINAVINDAN 100 VE ÜZERİ PUAN ALMAK.

TOEFL IBT SINAVINDAN 100 VE ÜZERİ PUAN ALMAK.

TOEFL IBT SINAVINDAN 100 VE ÜZERİ PUAN ALMAK.

TOEFL IBT SINAVINDAN 100 VE ÜZERİ PUAN ALMAK.

Ülkemizin ya da dünyanın sayılı okullarına başvurmak istiyorsunuz. Ya da başvuracağınız kurumda bir adım öne geçmek için TOEFL sınavından yüksek bir puan hedefliyorsunuz. TOEFL 120 üzerinden değerlendirilir ve hedefi 3 haneli olanlar yani 100 ve üzeri hedefleyenler oldukça fazla. Sizin de hedefinin 100 ve üzeri TOEFL puanı almaksa öncelikle bunun imkansız olmadığını belirtmek isteriz. Yeterki oyunu kuralına göre oynayın. İşte size TOEFL IBT 100+ kapısını aralayacak ipuçları.

 

Güçlü Bir Akademik İngilizce Temeliniz Olmalı

TOEFL'da 100 puan almak, ille de anadiliniz gibi bir İngilizce gerektirmez. Ancak, ana dili İngilizce olan kişilerle karşılaştırılabilecek seviyede akademik İngilizce yeteneğine sahip olmanız gerekiyor. Bu yüzden anadili İngilizce olan bir kişi seviyesinde İngilizce öğrenmekten ziyade akademik İngilizce seviyenizi geliştirmeye odaklanmalısınız. 

  • Akademik metinler okuyun.
  • Akademik dersler dinleyin.
  • Akademik konularda İngilizce konuşma yapabileceğiniz fırsatları kovalayın.
  • Akademik makale ve yazılar yazın.

 

%100 İngilizce eğitimi veren üniversitelerden mezun olan öğrencilerin TOEFL sınavında çok başarılı olduklarını görürüz. Bunun sebebi bu üniversitelerin anadil seviyesinde İngilizce öğretmesi midir? Tabiki hayır. En büyük sebebi bu üniversitelerde derslerin İngilizce işlenmesi ve okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerilerinin akademik düzeyde ilerlemesidir. TOEFL sınavı da üniversitedeki bir gününüzden çok farklı olmayacaktır. Eğer %100 İngilizce eğitimi veren bir üniversiteden mezun değilseniz aradaki açığı kapatmak zorundasınız. Unutmayın hedefiniz 100+ Bundan dolayı hiçbir ayrıntıyı atlamamanız gerekir.

%100 başarı garantili online toefl eğitimi - www.uzmantoefl.com

 

Anadili İngilizce olanlardan (ya da bu seviyede İngilizce'ye sahip olanlardan) geri bildirim ve rehberlik alın.

Anadili İngilizce olan veya anadil seviyesinde İngilizce bilen kişilerden yardım alırsanız, akademik İngilizce becerisine ulaşmak daha da kolaylaşır. TOEFL sınavında deneyimli, akademik İngilizce seviyesi yüksek öğretmenler veya arkadaşlar edinmelisiniz. Bu kişilerin rehberliği ve geri bildirimleri sizin için çok önemli olacaktır. Bu kişilere ulaşma şansınız yoksa TOEFL konusunda uzmanlaşmış eğitimci ve kurslara yönelmelisiniz.

 

Tamamen TOEFL IBT sınavına yönelik çalışın.

Hedefimizi belirledik. TOEFL 100+ almak. Dolayısıyla bunun gerektirdiği şeylere odaklanmamız gerekiyor. Sınavın formatını, soru tiplerini çok iyi bilmeliyiz. Tüm hazırlığımızı ve çalışmalarımızı bu soru tiplerine yönelik yapmalıyız. TOEFL Reading ve TOEFL Listening için tüm soru türlerini çok iyi bilmeliyiz . Okuma ve Dinleme soru setlerinde soruların nasıl sıralandığını ve düzenlendiğini anlamalıyız. Aynı şekilde TOEFL Speaking ve TOEFL Writing görevlerinin yapısını da çok iyi bilmeliyiz. Sınavı ne kadar iyi bilirsek, sınav gününde o kadar kendimizden emin ve sakin oluruz. Tam olarak neyi arayacağımızı, neyi dinleyeceğimizi ve nasıl yanıt bulacağımızı çok iyi bileceğiz.

TOEFL IBT soru tiplerine yönelik bol bol reading, listening, speaking ve writing alıştırmaları yapmalıyız. Bıkmadan usanmadan adım adım seviyemizi yukarı taşımalıyız. TOEFL IBT zor ve akademik bir sınavdır. Mevcut İngilizce seviyemiz bu hazırlığı kaldıracak seviyede değilse öncelikle genel İngilizce eğitimi ile seviyemizi yükseltmeli daha sonra TOEFL hazırlığına başlamalıyız.

 

Tercih edeceğiniz öğretmen ya da kurs TOEFL IBT konusunda uzman olsun.

Herhangi bir İngilizce kursu yıllarınıza ve ciddi maddi kayıplara neden olabilir. TOEFL kendine özgü bir sınavdır ve her kurs sizi başarıya götürmez. Tamamen bu sınav konusunda uzmanlaşmış kurslar ya da öğretmenlerden destek almalısınız. Özellikle hedefiniz 100+ ise bu çok daha önemlidir.

 

Seviyeniz ve hedefinize göre bir çalışma programı ile hazırlanın.

Öncelikle seviyenizi ölçün. Çalışmaya nereden başlamanız gerektiğine buna göre karar vereceksiniz. Daha sonra sınava girmeyi düşündüğünüz tarihe ve hedefinize göre bir çalışma programı yapın. Bu çalışma programına sadık kalarak disiplinli bir şekilde çalışmalısınız. Bu yüksek hedefe ancak disiplinli çalışma ile ulaşabilirsiniz.

Sitemize ücretsiz üye olarak seviye tanıma testini çözebilir ve tamamen size özel çalışma programınızı hazırlayabilirsiniz.

 

 
Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

toefl Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!