Eski kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı) TOEFL sınavına girilebilir mi?

Eski kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı) TOEFL sınavına girilebilir mi?

Eski kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı) TOEFL sınavına girilebilir mi?

Eski kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı) TOEFL sınavına girilebilir mi?

TOEFL IBT sınavına online kayıt yaparken sizden kimlik bilgileriniz istenir. Varsa pasaport bilgileriniz ve T.C. kimlik bilgilerinizi doğru bir şekilde sisteme girmelisiniz. Bu bilgilerde herhangi bir yanlışlık olursa sınava giremezsiniz. Doğru bir şekilde kayıt işlemini gerçekleştirdikten sonra sınava giderken yanınızda pasaportunuz ya da T.C. kimliğiniz (nüfus cüzdanı) bulunmalıdır.  Peki eski nüfus cüzdanları TOEFL tarafından kabul ediliyor mu? Bu konuda birçok kullanıcımızdan geri bildirim aldık ve bu konuda ayrıntılı bi makale yazmaya kadar verdik. 

 

 

TOEFL IBT TARAFINDAN KABUL EDİLEN  KİMLİK BELGELERİ

- Süresi dolmamış geçerli pasaport (aslı)

- Üzerinde imzanınızın ve resminizin bulunduğu nüfus cüzdanı.

ÖNEMLİ: Eski kimliklerde kişinin imzası olmadığı için büyük bir ihtimalle TOEFL tarafından kabul edilmeyecektir. Hala eski kimlik belgesi kullanıyorsanız mutlaka sınav tarihinden önce yenisiyle değiştirmelisiniz.

 

- Pasaportunuzun ya da nüfus cüzdanınızın aslı olmalı. Fotokopisi kabul edilmemektedir.

- Kayıtta kullandığınız adla kimliğinizde bulunan ad aynı olmalıdır. 

ÖNEMLİ: TOEFL kayıt sistemi Türkçe karakter (ö, ü, ç, ş, ğ, ı gibi) kabul etmez. Adınızı bu karakterleri kullanmadan yazınız. Örneğin: Ömür ÖZTÜRK  yerine Omur OZTURK  yazmalısınız.

 

- Kimliğinizde ya da pasaportunuzda bulunan resim yakın zamanda çekilmiş olmalıdır.

- Belge kişinin imzasını içermelidir.

 

ÖZETLE...

Geçerli ve kabul edilebilir bir kimliğiniz yoksa kimliğinizdeki bilgilerle kayıt bilgileriniz uyuşmuyorsa TOEFL sınavına alınmazsınız ve giriş ücretiniz iade edilmez. Kimliğiniz eskiyse mutlaka yenilemeniz ve yeni kimlik belgenizle sınava gitmelisiniz. Eski kimliklerde kişinin imzası olmadığı için sıkıntı yaşanabilmektedir. Ayrıca her ihtimale karşı pasaportunuz varsa hem kimliğinizi hem de pasaportunuzu götürmeniz daha sağlıklı olacaktır.

%100 başarı garantili online toefl eğitimi - www.uzmantoefl.com


BUNLARA DA BAKABİLİRSİNİZ

TOEFL IBT Hakkında Her Şey - Ayrıntılı Sınav Kılavuzu

Yeni TOEFL IBT Sınav Formatı... Soru Sayısı Azalıyor. Sınav Yarım Saat Kısalıyor...

TOEFL IBT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? RESİMLİ BAŞVURU KLAVUZU

TOEFL kimlik şartları

 
Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

toefl Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!